קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

היתר לבריכת שחייה

כמה זמן לוקח לקבל היתר לבריכה והסבר על ההליך

בריכת שחייה ביתית משדרגת הן את איכות החיים, הבילוי והפנאי בבית, והן את ערך הנכס הזוכה כמעט מיידית לסטטוס של נכס יוקרתי יותר, ומושך אוכלוסיות מבוססות יותר המחפשות אחר איכות החיים האמורה. תכנון של בריכה פרטית מצריך היכרות עם האפשרויות השונות להקמת בריכה על יתרונותיהן וחסרונותיהן, כמו גם עם הדרישות הבירוקרטיות לקבלת היתר להקמת הבריכה בבית.

חשוב לדעת כי היתר בניה נדרש בכל תוספת בניה ובוודאי כאשר מדובר בתוספת בעלת מורכבות ומשמעויות דוגמת בריכת שחיה. קבלת היתר לבריכה מתבצעת אל מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית, ודורשת הגשת בקשת היתר בניה לבריכה פרטית בליווי תכנית אדריכלית, מדידות ומאפייני קרקע ותשתית, כמו גם חוות דעת מומחים בהתאם לצורך.

תקנות גודל בריכה

חוקי הבניה בישראל אינם מגבילים או מגדירים את גודל בריכת השחייה הניתן לבנייה בשטח פרטי, וזה נותר לשיקול הרשות המקומית, בהתאם לתב"ע ולתקנות.

בעת התכנון והגשת הבקשה על האדריכל והמתכנן לבחון את תקנות הרשות והתב"ע, ולתכנן את גודל הבריכה ומאפייניה בהתאם, בנוסף לשיקולי מקום ומיצוי, בטיחות, עיצוב ובקשת בעל הנכס. ישנן רשויות בהן גודל הבריכה המקסימלי הניתן באמצעות היתר לבריכה הוא קבוע במ"ר, וישנן כאלה הקובעות את תנאי ההיתר באחוזים ביחס לשטח, תוך קביעת גבולות מגרש ומגבלות חריגה.

בריכת פיברגלס
+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בהקמת בריכת פיברגלס?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

האם צריך היתר בניה עבור הוספת בריכה על הגג?

ככלל, כל תוספת בניה בשטח פרטי מצריכה היתר בנייה, בין אם מדובר בהוספת בריכה על הקרקע או על הגג.

בניית בריכה בשטח הבית, מתייחסת ואף מבוצעת במרבית המכריע של המקרים, על גבי שטח הקרקע. בהתאם לתנאי ההיתר ולמאפייני הקרקע יתבצעו חפירות באדמה, יצירת חלל בגודל ובתצורה הרצויים והמאושרים, הנחת תשתיות והצבת מכל הבריכה, אשר תהיה בקו 0 עם הקרקע.

יחד עם זאת, ייתכנו מקרים בהם ניתן יהיה להקים בריכה פרטית בשטח בנוי, דוגמת תוספת בריכה פרטית על הגג. בניית בריכה כזאת מצריכה אף יותר בחינות וביצוע התאמות, שכן יש לבחון את הקונסטרוקציה המבנית, יכולתה לעמוד בעומס התוספת, את מערכות הניקוז, המים והביוב, דרישות האיטום והסיכונים ועוד. מלבד זאת, בקשת היתר לבריכה על הגג תיבחן בעיני הוועדה המקומית ברשות בהתאם לתב"ע ולסביבה, לתקדימים ולמשמעויות של התוספת והמבנה על הסביבה כולה.

על מנת לזכות בהיתר הבנייה המבוקש, וככל שהמבנה והקונסטרוקציה מאפשרים זאת, חשוב במיוחד שבקשת ההיתר תהיה מלווה בתכנית הנדסית ואדריכלית מקצועית, על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום, ובליווי חוות דעת תומכות של מומחים בהתאם לצורך.

בריכת שחיה פיברגלאס

האם יש צורך בהיתר עבור בניית בריכה מפיברגלס?

בריכת שחיה פיברגלס היא בבחינת תוספת למבנה הקיים, ומחייבת קבלת היתר, ללא קשר לסוג הבריכה או לחומר ממנו היא עשויה.

בריכות השחייה עשויות להיבנות מבטון, פיברגלס, עץ, פולימרים מסוגים שונים ועוד. מלבד מאפייני החומר, ניתן לסווג את סוגי הבריכות גם לפי מיקום ומאפיינים נוספים, דוגמת בריכה תלויה או מרחפת אל מול בריכה חפורה.

למרות שנדרש היתר בניה לבריכה ללא קשר למהות החומר ולסוג הבריכה, לאלה בהחלט ישנה השפעה על סיכויי קבלת ההיתר, כאשר מטבע הדברים בטון כחומר כבד במיוחד ידרוש תמיכה וקונסטרוקציה חזקה יותר, ביחס לפיברגלס שהוא חומר קל משקל אשר דורש פחות התאמות.

כמה זמן לוקח לקבל היתר בניה לבריכה פרטית?

קבלת היתר לבריכה טרם תחילת הבניה עשוי לארוך כ 12-18 חודשים, וזאת בהתאם למורכבויות הבנייה, לבדיקות הנדרשות ולצורך בזימון מומחי קונסטרוקציה ומערכות. חשוב לשים לב כי זמן זה אינו כולל את זמן ההמתנה להיתר כי אם מתייחס להליך התכנוני כולו, לרבות זמן ההמתנה הנדרש לאישור.

כמה עולה היתר בניה לבריכה

עלות היתר לבריכה עשויה לעמוד על 30,00-50,000 ₪, בהתאם לגודל הבריכה המתוכננת ולמורכבות התכנון, וכן לעלות המומחים. חשוב לציין כי עלות זו מגלמת בתוכה את העלות התכנונית כולה, ונכללת בעלות הבריכה הכוללת בשלב התכנון הראשוני והתקציב.

חברת קרן יזמות מספקת שירותי תכנון אדריכלי והנדסי ויישום בניית הבריכה בפועל, לבעלי נכסים פרטיים, ומציגה ניסיון ומוניטין רב שנים ומגוון מחמי בריכה ביתיים מעוצבים וחווייתיים, בסטנדרט בינוי ויישום גבוה במיוחד ותוך הקפדה על עמידה בתנאי החוק, עבודה אל מול היתר בנייה ובטיחות מלאה.

מתעניינים בבריכת שחיה מפיברגלס?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: