קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

בריכת פיברגלס

תכנון והקמת בריכות שחיה פיברגלס

מזג האוויר הנוח ותרבות הבילוי והאירוח הים תיכונית, מביאים רבים לשקול את האפשרות לשילוב בריכת שחיה פרטית בחצר הבית. מבין מגוון אפשרויות קיימות, בולטות בריכות הפיברגלס, המספקות מגוון יתרונות ביחס לחומרים אחרים המשמשים בענף.

מהי בריכת פיברגלס?

בריכת פיברגלס היא מיכל במידות ותצורות, אשר מיוצר משילוב בין חומרים פולימריים וסיבי זכוכית, אשר מחוברים ומגובשים לכדי חומר אחיד וקשיח באמצעות שרף אפוקסי.
בשונה מבריכות בנויות אחרות, בריכת שחיה פיברגלס אינה נבנית במקום באמצעות עבודות בנייה ממושכות, אלא מיוצרות בתבנית על פי מגוון מידות, עובי ותצורה- במפעל ייצור, ומשונעות לבית הלקוח כיחידה אחת, המותקנת בחלל המיועד לה, בתהליך מהיר, בטוח וללא יצירה של אתר בנייה רועש, מזהם ומהווה גורם מפריע לאורך החיים לתקופות ממושכות.
בתכנון של בריכת שחיה ביתית, חשוב להכיר את מאפייני השטח, האפשרויות הקיימות בתעשיית הבריכות לחומרים, סוגי בריכות, עמידות ותחזוקה ועלויות, וכן את תקנות הרשות המקומית ודרישות לקבלת היתר לבריכה ככל שקיימות.
בריכות שחיה פיברגלאס, נמצאו על ידי חלק ניכר בקרב בעלי הנכסים הפרטיים, כבריכות השחייה המועדפות לגינה ולחצר.

בריכת פיברגלס

למה בריכות שחיה פיברגלס כל כך משתלמות?

 • התקנה קלה ומהירה – כאמור, בריכות פיברגלס מיוצרות מחוץ לאתר ההתקנה, וניתנות ליישום בפרק זמן קצר במיוחד, ללא הליכי בינוי ממושכים, מה שמשפיע על גורמים נוספים דוגמת העלות, איכות הסביבה ואחרים.
 • עמידות– בריכות פיברגלס איכותיות מספקות עמידות ארוכת שנים. החומר הייחודי עמיד במים, כנגד קרינה, בתנאי חום כבד או קור קיצוני, בחשיפה לחומרים ולכימיקליים (דוגמת כלור, חומצות וחומרים נוספים שעשויים לשמש להגנה על איכות המים ולניקיון הבריכה), ללא נטייה לבלאי, התנפחות ו/או התכווצות ותוך שמירה על מראה חדיש לאורך עשרות שנים.
 • משקל הבריכה– פיברגלאס הוא חומר קל משקל, והתקנת בריכות שחיה מחומר זה מונעת הכבדה, לחץ ושקיעת קרקע, מתאפשרת להטמעה בתוך סוגים שונים של קרקע ואף בבניית בריכות עומדות ללא צורך בחפירה במקרה הצורך ועל פי העדפת הלקוח.
 • אטימות– אחד ממדדי האיכות המובילים בתעשיית בריכות השחייה הוא אטימות החומר ועמידותו בפני מים עומדים ומים זורמים לאורך זמן. בריכות שחיה פיברגלאס הן בריכות המספקות רמת איטום גבוהה במיוחד, ללא סכנת חלחול של מים אל התשתיות.
 • צרכי תחזוקה נמוכים– בריכות שחיה מחומר פיברגלאס אינן דורשות תחזוקה רבה, ניתנות לניקוי בקלות, רמת האיטום הגבוהה של חומרי הגלם חוסכת את הצורך בחידוש של שכבות איטום חיצוניות נוספות, הטקסטורה הייחודית והחלקה אינה מהווה כר פורה להתפתחות של אצות וצמחי מים שנדרשים לעקירה ולניקוי, ולמעשה מלבד תחזוקת צנרת בסיסית וניקיון לא נדרשות עבודות תחזוקה מורכבות ויקרות המאפיינות בריכות שחיה לרוב.
 • יעילות אנרגטית– חומר הפיברגלס פועל כמבודד תרמי טבעי, אשר מסייע לשמור על חום מי השחייה ולהפחית את צריכת האנרגיה הכרוכה בחימום המים, ומיטיבה גם עם בריכות שחיה שאינן מחוממות באופן מתועש, בזכות השמירה על טמפרטורת מים נעימה כתוצאה מחום השמש, והרחבת תקופות השימוש בבריכה גם לחודשי עונות המעבר.
 • חיסכון במים– האיטום המיטבי של בריכות פיברגלס מפחית את הסיכון לדליפות ולאובדן מים, מה שחוסך גם בצורך למילוי חוזר של הבריכה לעתים תכופות, ומביא לחיסכון במשאבים טבעיים יקרים ובעלויות גם יחד.
 • אפשרויות עיצוב– הפיברגלאס הוא חומר גמיש לעבודה, אשר מאפשר יציקה שלו לתבניות במגוון תצורות וגדלים, גיוון של החומר באמצעות פיגמנטים טבעיים ייחודיים, ומגוון רחב של אפשרויות תכנון ועיצוב להתאמת הבריכה הביתית לסגנון האישי, לשטח ולהעדפות העיצוביות.
 • עלויות– בריכות פיברגלאס ניתנות להתאמה לכל כיס, כאשר היתרונות הרבים של החומר באים לידי ביטוי גם בעלויות הייצור. בזכות טכנולוגיות הייצור המהירות מתאפשר חיסכון בכוח אדם, החומר המגיע בטקסטורה אחידה ואטומה אינו דורש עבודות איטום, חיפוי וריצוף, ההתקנה כוללת עבודות הכנה של הקרקע, הנחה של הבריכה, מילוי של הרווחים הנוצרים בין הבריכה לדפנות וייצוב שלה, חיבור למערכות ותשתיות והתקנת אלמנטים משלימים.
+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בהקמת בריכת פיברגלס?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

האם פיברגלס הוא חומר בטוח לשימוש?

פיברגלאס הוא חומר מתועש הנוצר באמצעות תמהיל בין חומרים פולימריים, סיבי זכוכית וחומרי הדבקה וגיבוש אפוקסיים. החומר אשר מתקבל לאחר היציקה והייבוש הוא חומר אטום ובטוח, אשר אינו פולט רעלנים, אינו נוטה להשתנות, ובעל טקסטורה חלקה וקרמית אשר מפחיתה סיכונים לפגיעה, לחתכים ולשריטות של המתרחצים בשל חיכוך עם בסיס הבריכה ודפנותיה. מלבד זאת בתכנון בריכת שחיה פיברגלס, ניתן ומומלץ לעשות שימוש בתרכובת פיברגלאס ייעודית לצורך זה, המונעת החלקה.

בריכת שחיה פיברגלאס

האם בריכת פיברגלס היא בריכה בטוחה?

בשונה מן ההתייחסות לחומר הגלם, אשר כאמור בטוח לשימוש, בטיחות של בריכת שחייה תלויה במספר רב של גורמים, מערכות והגנות נוספות.
במטרה להבטיח את בטיחות הבריכה נדרש תכנון הנדסי מקצועי המביא בחשבון את תוואי הקרקע, משקל הבריכה והמים, תכנון ויישום מערכות ותשתיות צנרת וניקוז, חשמל, הפרשי גובה, התקנת עזרים דוגמת מעקות בטיחות ואחיזה וסולמות יציאה.
יישום של מנגנוני הגנה נוספים דוגמת כיסוי לבריכה שימנע נפילה של ילדים ו/או בעלי חיים בשעות בהן הבריכה נמצאת ללא השגחה, גדר ושער כניסה, יגבירו את רמת הבטיחות של הבריכה ויגנו על המשתמשים והשוהים בסביבתה

מהם ההבדלים בין סוגי הבריכות?

בענף בריכות השחייה הביתיות בולטים לצד בריכות הפיברגלס, שני סוגי בריכות נוספים:

בריכות בטון

בריכות שחיה מבטון מספקות תבנית איתנה וחוזק מכני, ומספקות יציבות ועמידות ארוכת שנים. בריכות בטון דורשות מיפוי ובחינת התאמה של הקרקע בשל משקל הבטון הכבד, עבודות חפירה ויציקה של הבטון במקום, לרבות הליכי איטום, ציפוי וצביעה חיצונית. בריכות בטון נדרשות לעבודות תחזוקה תקופתיות, לאיטום מחדש ולהגנה על בסיס הבריכה מפני היווצרות של סדקים. בבחינת העלויות ניכר כי בריכות בטון הן הבריכות היקרות יותר להתקנה בענף.

בריכה מתועשת

בריכה מתועשת היא שם כולל לבריכות הבנויות מחומר בסיס בחיפוי יריעות. הבריכות המתועשות יכולות לכלול חומרי בסיס מאבן, בטון או אלומיניום, בחיפוי יריעות ויניל או PVC לצורך איטום ולקביעת הטקסטורה החיצונית. עמידות הבריכה המתועשת תלויה בסוגי החומר ובאיכות היישום, כאשר בריכות מתועשות נפוצות הן בריכות על בסיס בטון בחיפוי PVC, ומספקות רמת איכות ועמידות טובה. בריכות מתועשות אינן דורשות עבודות איטום, אולם רמת האיטום תלויה בהתקנה מקצועית ומדויקת של היריעות, כמו גם עובי וצפיפות היריעות. לצורך שמירה על איכות האיטום וטקסטורת הבריכה, יריעות ה PVC נדרשות להחלפה מדי מספר שנים. עלויות הבריכה משתנות בהתאם לחומרים ולאיכות הבריכה, אולם מוזלות ביחס לעלויות התקנת בריכת בטון.

ביחס לאלו, בריכות שחיה פיברגלס מספקות מגוון תועלות ויתרונות, חסכוניות להתקנה ולתחזוקה, ועשויות מחומר אחיד בטקסטורה מותאמת, אטומה ועמידה.

תהליך הקמת בריכת פיברגלס

בניית בריכת פיברגלס כוללת מספר שלבים מרכזיים אשר חשוב ליישם על פי סדר, כדי להבטיח יעילות, בטיחות, והתקנה איכותית.
כהקדמה להתקנת הבריכה יש לבצע מדידות ומיפוי, תכנון ועיצוב. על פי מידות הקרקע, סוג הקרקע והעומק הניתן לחפירה, ניתן יהיה להחליט על תצורת הבריכה ועיצובה, כמו גם על ההחלטה על בריכה מוצבת מעל פני הקרקע או בריכה חפורה המוטמעת עם גובה הקרקע.
בהחלטה על הטמעת בריכה בגובה פני הקרקע (בריכה חפורה), יישום והתקנת בריכות שחיה פיברגלאס יתבצעו על פי השלבים הבאים:

 1. חפירה על פי עומק ומידות מתוכננות.
 2.  פינוי פסולת, יישור והכנת הקרקע.
 3. התקנת תשתיות- הנחת תשתיות ניקוז, צנרת ותשתיות חשמל- באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים ותחת תקני עבודה מחמירים.
 4. הנחת מיכל הבריכה.
 5. מילוי חללים וכיסי אוויר שנוצרו, ייצוב והנחת יסודות תמיכה לבריכה.
 6. חיפוי הבריכה על פי צורך
 7. מילוי הבריכה במים, החדרת חומרי טיהור ומערכות סינון מים.
 8. התקנת אביזרים משלימים ואביזרי בטיחות.

לוחות זמנים צפויים להתקנת בריכות פיברגלס

עם קבלת ההחלטה על סוג ומידות הבריכה והזמנתה בפועל, ניתן ליישם ולהתקין בריכת פיברגלאס בטווח בן שבועיים ועד חודש ימים. במטרה להבטיח רצף פעולות מהיר ויעילות עבודה מומלץ לעבוד אל מול קבלן/חברה יצרנית אשר מספקים את מעטפת השירותים המלאה, הכוללת את עבודות ההכנה והחפירה, ייצור הבריכה וההתקנה בפועל, לרבות התקנת מערכות ואביזרים משלימים.

היתרים נדרשים לבניית בריכת פיברגלס

התקנת בריכת פיברגלס היא בבחינת התקנת מבנה חיצוני בשטח הבית, ודורשת את אישור הוועדה המקומית לתכנון ובניה ברשות המקומית.
התנאים לקבלת היתר לבריכה עשויים להשתנות בין הרשויות השונות ובהתאם לתקנות העירוניות.

תחזוקת בריכת פיברגלס

תחזוקת הבריכה חשובה להגנה עליה ולשמירה על איכות המים, חווית ותברואת המשתמשים.
חומר הפיברגלאס עצמו אינו דורש פעולות תחזוקה מורכבות, ועיקר תחזוקת הבריכה תעסוק בשמירה על איכות המים ובניקיון הבריכה.
בין פעולות התחזוקה הנדרשות:

 • בדיקת איכות המים ומילוי חומרים המסייעים בשמירה על צלילות המים וניקיונם (כלור, PH וחומציות) במינון המומלץ על פי נפח הבריכה וכמות המים, ועל פי הוראות היצרן.
 • ניקוי הבריכה וסילוק לכלוך חיצוני דוגמת עלים, חרקים ואלמנטים מלכלכים אחרים- באמצעות מסננת רשת בעלת מוט.
 • ניקוי וסינון המים באמצעות משאבות ומסננים אשר מותקנים עם תהליך הקמת הבריכה.
 • ניקוי והחלפת סננים על פי צורך.
 • ניקוי קרקעית הבריכה באמצעות רובוט ניקוי שואב/מטאטא בריכה
 • כיסוי הבריכה באמצעות כיסוי ידני או חשמלי להגנה על הבריכה ומי הרחצה.

שאלות נפוצות

בריכת פיברגלאס עשויה משילוב בין חומרים אשר יוצרים בסיס מעולה, חזק ועמיד במיוחד, אשר אינו נוטה להישבר או להיסדק. יחד עם זאת, פגיעה מכוננת שאינה משימוש סביר בבריכה (דוגמת קידוח מכוון, נפילה עוצמתית של משקל כבד או חבלה) עשויים לפגוע גם בשכבת הפיברגלאס העמידה.

השקעה בבריכת שחיה מכל חומר היא השקעה לא מבוטלת, וחשוב לעבוד אל מול יצרנים וספקים אשר מספקים אחריות יצרן לעבודתם. תקופת האחריות עשויה להשתנות בין דגמים ובין יצרנים שונים, אולם מומלץ לרכוש בריכות אלו מספקים המציעים אחריות בת 10 שנים לכל הפחות.

קיימות מספר שיטות לחימום בריכת פיברגלאס, המבוססות על שימוש בגופי חימום קבועים או על התקנת משאבות חום.

כן, הפיברגלאס הוא חומר גמיש המאפשר הדבקה וחיפויים חיצוניים לצרכי עיצוב או לכל צורך אחר.

כן, קיימים פיגמנטים ייחודיים ומותאמים אשר משולבים בחומר הגלם בתהליך הייצור.

טווח העלויות להתקנת בריכת פיברגלאס מושפע ממגוון משתנים, בניהם צרכי ההכנה והתשתית, גודל הבריכה, העיצוב והתצורה, עובי הבריכה והתוספים הנדרשים.

כן, עלות של בריכות פיברגלאס נמוכה ביחס לעלויות של בריכות בטון.

מתעניינים בבריכת שחיה מפיברגלס?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: