קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

כמה עולה לבנות ממ"ד?

כל הפרטים על מחיר בניית ממד

הצורך במרחב מוגן צמוד שיחסוך מאתנו את הריצה למקלט הציבורי או ההסתתרות החדר המדרגות בעת מלחמה, מוליד את השאלות הנוגעות לאפשרויות בניית ממ"ד במבנה קיים, בדגש על שאלת המחיר. חשוב לדעת כי ממ"ד אינו מוצר מדף, ועלות בניית ממ"ד מושפעת מפרמטרים רבים, בניהם אזור המגורים, גודל ומאפייני הממ"ד המתוכנן.

מדינת ישראל היא מדינה מוקפת אויבים וידועת מלחמות, שבכל עת עוסקת במתן מענה לתרחישי מלחמה, הן בהיבט של היערכות מדינית וצבאית והן בהיבט של מוכנות העורף. לאחר שנים ארוכות בהן המרחבים המוגנים לעת מלחמה אשר שימשו את העורף היו המקלטים הציבוריים והמקלטים בבניינים המשותפים, נולד החוק המחייב את הקבלנים והיזמים בענף הבנייה- בבניית ממ"ד לכל דירת מגורים חדשה.

כמה עולה לבנות ממ"ד - אופן התמחור

תכנון תקציב עלות בניית ממ"ד נקבע על פי מחיר למ"ר כפול שטח הממ"ד המתוכנן.
מחיר בניית ממ"ד למ"ר בדירת מגורים תעמוד לרוב על כ- 13,000 ₪.
מחיר ממ"ד בבית פרטי מעט יותר יקר, ויעמוד על 16,000 ₪ למ"ר.
בעלות הכוללת לממ"ד 9 מ"ר נטו (12 מ"ר ברוטו), שטח הממ"ד המינימלי על פי חוק בישראל, טווח מחיר ממ"ד יעמוד על 140,000-180,000 ₪.

תוכניות בניה

תכנון גודל ממ"ד

בניית ממ"ד מיועדת למיגון הבית, לקבלת מענה בעת מתקפת טילים ומלחמה, הגנה מפני פגיעות הדף ורסיסים ואף מפני מתקפה לא קונבנציונלית. בעת חירום הממ"ד מיועד לאכלס את כלל בני הבית, ובמקרה הצורך אורחים ומבקרים. לצד זאת, הממ"ד הוא חלק משטח הדירה, ובעתות שגרה משמש לרוב כחדר מגורים, אירוח או חדר עבודה, מה שמצריך התאמה של מידותיו לצורך הן בימות מלחמה והן בימות שגרה.
במטרה לחבר בין הצרכים והשימוש בממ"ד בשגרה ובחירום, באופן מיטבי, בניית ממ"ד תתבצע לרוב שלא על פי החובה החוקית בלבד, ומרבית בעלי הדירות והבתים יעדיפו ממ"ד גדול יותר. שטח הממ"ד המבוקש והפופולרי יותר הוא 12 מ"ר, מידות ברוטו, אשר בהפחתת שטח קירות ותשתיות מותיר שטח חלל בן 9 מ"ר.

מחיר ממ"ד 12 מ"ר

מחיר ממ"ד 12 מ"ר נקבע בחישוב עלות הממ"ד למ"ר, כפול שטח הממ"ד. שיעמוד לצורך הדוגמא על 12 מ"ר. תחשיב כולל למחיר ממ"ד על פי סוג מבנה: עלות בניית ממ"ד בבית משותף: 11,000 מחיר למ"ר כפול שטח הממ"ד 12 מ"ר: 132,000 ₪. מחיר בניית ממ"ד בבית פרטי: 13,000 מחיר למ"ר כפול שטח הממ"ד 12 מ"ר: בעלות 156,000 ₪. מדובר בתחשיב המבוסס על הערכה ואינו כולל תוספים ואלמנטים עיצוביים ואחרים שעשויים למשוך את המחיר כלפי מעלה.

+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בבניית ממד?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

השפעת הוספת ממ"ד לדירה או לבית על ערך הנכס

התכנון והשאלה כמה עולה לבנות ממ"ד חושפים עלויות לא מבוטלות, כמו גם תהליך בניה הדורש היתר בניה. חשוב לדעת כי מלבד שדרוג רמת הבטיחות והמיגון בבית, תוספת ממ"ד היא גם תוספת חדר זמין ונגיש לאירוח ולמגורים, ושיפור באיכות החיים בבית. יתרה מכך, מומחי נדל"ן ושמאי מקרקעין מתייחסים להוספת ממ"ד לבית כאל השקעה ולא כאל הוצאה, וזאת בשל ההשפעה הישירה של הוספת ממ"ד על ערך הבית.

הוספת ממ"ד משפיעה על ערך הבית הן בזכות הגדלת שטח הנכס והוספת חדר, והן בזכות המיגון והביטחון שמאפשר הממ"ד לבעלי הנכס ו/או למתגוררים בו. רבים בוחרים להוסיף ממ"ד כחלק משיפוץ כללי, הוספת מרפסת ושדרוג הנראות, מה שתורם תרומה נוספת להגדלת שווי הנכס המוערך. ככלל, נהוג להעריך שתוספת ממ"ד תביא לצמיחה בשווי הנכס בכ-20% ממחיר השמאות המקורי, אולם תחזיות צופות שלאחר מלחמה נראה גידול בשווי הנכסים שאף יעלה על הצמיחה המוכרת.

מתעניינים בבניית ממ"ד?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: