קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

החזר כספי על בניית ממ"ד

למעלה ממאה יישובים המוגדרים בישראל כיישובי קו העימות, אשר מצויים בצפון המדינה ומקורבים לגבול לבנון, מזכים את תושביהם בקבלת החזר כספי לבניית ממ"ד. החזר זה ניתן בין אם בבנייה של ממ"ד בבית חדש ובין אם באמצעות תוספת ממ"ד למבנה קיים. שווי המענק עומד על 10,400-9,100 ₪, בכפוף לאישור מהנדס המחוז אשר מאשר את בניית הממ"ד על פי תקן כנדרש בחוק.

היתר בניה להוספת ממ"ד בבית פרטי ובבניין משותף

מדינת ישראל שמה לה למטרה לקדם ולעודד הוספת ממ"דים לדירות ולבתי מגורים בישראל, בדגש על יישובי קו העימות, אשר נבנו לפני שנת 1992, בה נחקק חוק הממ"דים המחייב בניית ממ"ד על ידי הקבלן/יזם כבר בשלב הקמת המבנה.

החזר כספי על בניית ממ"ד לתושבי קו העימות הוא אחד מן הכלים שנועדו לקדם מרחב מוגן אישי לכל דירה ובית, וזאת לצד חקיקה מקלה, אי כלילת הממ"ד במסגרת אחוזי הבנייה המותרים, ומסלולי היתר בניה מהירים.

 

תוכניות בניה

תנאי הזכאות לקבלת מענק לבניית ממד

בעוד שההקלות הבירוקרטיות עומדות לזכות כל בעל נכס בישראל המעוניין בהוספת ממ"ד, החזר כספי על בניית ממ"ד תינתן לעומדים בתנאי הזכאות בלבד.

תנאי הזכאות לקבלת המענק:

  • הוספת ממ"ד לנכס קיים ביישוב המוגדר ברשימת יישובי קו העימות. מימוש המענק יתאפשר עד לשלוש שנים מיום קבלת היתר הבנייה.
  • רכישת נכס מגורים חדש מקבלן/חברת בניה, הכולל ממ"ד, ומצוי ביישובי קו העימות. מימוש המענק יתאפשר לא יאוחר משלוש שנים ממועד החתימה על חוזה הרכישה.
+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בבניית ממד?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

כיצד ניתן להגיש בקשה למימוש הזכאות

על מנת לממש את הזכאות ולקבל את המענק, יש להנפיק תעודת זכאות באמצעות הבנקים למשכנתאות. עם סיום הבניה יזמין הקבלן המבצע מהנדס מוסמך מטעם משרד השיכון, לביצוע בדיקת תקינות ועמידה בחובות הבנייה החלות על ממ"ד תקני בישראל. עם קבלת אישור המהנדס יש לפנות אל הבנק שהנפיק את תעודת הזכאות- ליישום ולקבלת המענק בפועל.

בטון

האם ניתן לערער על בקשה שנדחתה

במקרה של דחיית הבקשה, ניתן לערער על ההחלטה אל מול וועדת החריגים של משרד הבינוי והשיכון. ערכאה נוספת לערעור במידה והערעור נדחה על ידי הוועדה, אל הוועדה הציבורית לערעורים המוסמכת לדון בבקשה שערעורה נדחה. את הבקשות לערעור יש להגיש באמצעות הבנק למשכנתאות, ובליווי כלל האסמכתאות התומכות בטענת הזכאות.

מתעניינים בבניית ממ"ד?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: