קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

מרפסת תלויה בחיפה ואזור הצפון

רישוי – קונסטרוקציות – התקנה

גרים באזור חיפה? חיים בבניין משותף ללא מרפסת? זה הזמן להוספת מרפסת תלויה שתשדרג את ערך הבית ואת איכות החיים שלכם חברת קרן יזמות היא חברה מובילה לניהול פרויקטים ובניה מתקדמת, אשר מספקת שירותי חידוש ושיפוץ מבנים, תוספות בניה והוספת מרפסת תלויה למבנים קיימים, תחת סטנדרטים מחמירים של מקצועיות ובטיחות, ובעיצובים מתקדמים וחדשניים.

הזמנת שירות הוספת מרפסת תלויה בחיפה ובצפון

מרפסת תלויה היא מרפסת אשר אינה נתמכת על ידי עמודים בדומה למרפסות בנויות כחלק מן הקונסטרוקציה המתוכננת של המבנה, כי אם תוספת מבנית אשר נתמכת באמצעות קורות פלדה המותקנות על גבי תשתיות המבנה הקיימות.

מרפסות תלויות אלו הן לרוב מבסיס של ברזל יצוק וחזק, המספק עמידות ויציבות. מרפסת תלויה מברזל ניתנת לחיפוי ולעיצוב באמצעות חומרים שונים, לשילוב חיפויי אבן וזכוכית, שיבטיחו נראות ועיצוב חדשני ומלהיב, חדירת אור שמש ויצירה של תוספת מרשימה לבית.

באזור חיפה קיימים מבנים רבים אשר נבנו לפני מספר עשורים, בתקופה בהם הוספת מרפסת לא הייתה בבחינת סטנדרט כנהוג בישראל כיום, וחברת קרן יזמות מעמידה לרשות בעלי הדירות במבנים הללו, אפשרות להזמנת שירות והתקנת מרפסת תלויה בחיפה, תוך מתן מעטפת שירותים מלאה הכוללת בדיקת היתכנות, תכנון והוצאת היתרי בנייה ויישום בפועל.

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים במרפסת?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

חוק המרפסות

חוק המרפסות הוא תיקון 101 לחוק תכנון, רישוי ובנייה, אשר נקבע בשנת 2014, ונועד להקל את הבירוקרטיה הכרוכה ולהקל על תהליכי קבלת היתר לתוספות בניה, הוספת מרפסת תלויה והוספת פרגולות.

חשוב לציין כי הוספת מרפסת תלויה, למרות חוק המרפסות, מחייבת קבלת היתר בנייה מן הרשות המקומית לתכנון ובנייה, אולם התיקון לחוק קובע הקלות הנוגעות למידות המרפסת אשר מסייעות בקבלת ההיתר. הגוף האחראי על מתן היתר להוספת מרפסת תלויה בחיפה הוא הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיריית חיפה, וזו נוהגת בהתאם לחוק ובהתאם לתקנות עירוניות מקומיות ולמתווה העיר והשכונות השונות, תוך עידוד לחידוש ולשיפוץ מבנים וותיקים בעיר.

בדיקת היתכנות מול הרשות המקומית

גיוס השכנים בבניין להתקנה משותפת במקרה הרלוונטיות- אין מדובר בתנאי מוחלט, אולם במקרים רבים הרשות המקומית תעדיף התקנה כוללת של מרפסות על פני כל חזית הבניין המשותף כתנאי להיתר. נוסף לזאת, הזמנה משותפת של מספר מרפסות עשויה ליצור כוח קניה ולהביא למחיר מוזל יותר.

גיוס הסכמה של 75% מבעלי הדירות בבניין המשותף- ההסכמה הנדרשת בחוק להוספת מרפסת תלויה. מספר זה מתייחס לכמות השכנים הנדרשים להסכמה להקמת המרפסת על ידי השכן המעוניין, ואינה תלויה ברצונם להוספת מרפסת בדירתם.

תוכנית אדריכלית ואישורים

הנפקת תכנית בנייה הנדסית אדריכלית מבוססת על קונסטרוקציה קיימת, מפורטת ומציגה עמידה בתקנות הבנייה להוספת מרפסת ובדרישות החוק.

הגשת בקשה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה לקבלת היתר בניה, לצד הנפקת היתרים ליישום עבודות חפירה ותשתיות חשמל.

סיום תהליך הבנייה

בחירת עיצוב ותחילת עבודה בפועל – התקנת מוטות פלדה המותקנים על הקיר החיצוני ותומכים במרפסת יוצרים מבנה פלדה העמיד בנשיאת משקל עצום. התקנת מוטות הבטון באופן הנכון תמנע היחלשות של המרפסת. בשלב זה מתבצעות עבודות הריצוף, צביעה, התקנת מעקה בטיחות, קווי חשמל ויצירת פתחים לדירה באמצעות אנשי מקצוע מנוסים.

מחיר התקנת מרפסת תלויה

מחיר התקנת מרפסת תלויה עשוי להשתנות בהתאם למספר אלמנטים:

  1. קונסטרוקציה קיימת- התאמת קונסטרוקציה קיימת, חוזק ותמיכה, מעברי צנרת ותשתיות, צורך בחיזוק הקונסטרוקציה ובביצוע התאמות.
  2. סוג החומר- מרפסת תלויה מפלדה אל מול מרפסות בטון- כל סוג מרפסת מתבסס על חומר אחר, בעל יתרונות לצד חסרונות, כאשר עלויות חומר הגלם מהוות את בסיס העלויות למרפסת כולה.
  3. מידות המרפסת- עלויות של בניה מתומחרות על פי מ"ר, כאשר גודלה של מרפסת תלויה לרוב ינוע בין 12-14 מ"ר. גודל המרפסת הסופי מהווה גורם משפיע על העלויות.
  4. חיפוי ותוספים- חיפוי המרפסת, סוג המעקה, עובי ואיכות הזכוכיות, פתרונות הצללה, ריצוף אבן או חיפוי דק עץ, פתיחת חלון/דלת מעבר מן הבית אל המרפסת-סוג האלומיניום, גודל ועיצוב, כל אלו הם גורמים משפיעים על העלות הכוללת של מרפסת תלויה.

 

טווח העלויות של מרפסת תלויה בחיפה נע בין 50,000-120,000 ₪ בהתאם למשתנים הללו ולמאפיינים נוספים.

בנייני מגורים רבים בחיפה כבר זכו להוספת מרפסת תלויה מרהיבה, אשר מאפשרת לבני הבית להנות ממתחם חוץ מעוצב, לבילוי משפחתי ולאירוח, באמצעות צוותי התכנון והבינוי המקצועיים של חברת קרן יזמות. החברה מזמינה כל בעל דירה בבניין ללא מרפסת לשיחת ייעוץ ובדיקת היתכנות- ללא התחייבות, לבחינת אפשרויות ולקבלת הצעה לתוספת מרשימה ולשדרוג הבית.