קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

כמה עולה מרפסת תלויה

מה משפיע על עלות מרפסת תלויה

המשתנים הקובעים כמה עולה מרפסת תלויה

מחיר מרפסת תלויה כאמור אינו אחיד, ועשוי להשתנות בהתאם למורכבות הפרויקט וצרכי הלקוח. ניתן לשלוט במחיר ולהוזיל אותו, או להציב סטנדרטים גבוהים במיוחד של עיצוב ותוספות תוך נכונות להשקיע יותר ולקבל מרפסת תלויה בעיצוב ובגימור יוקרתי, באמצעות היכרות עם הגורמים והמשתנים הרבים המשפיעים על המחיר:

שיטת הבנייה

שיטת הבנייה באמצעותה תיבנה המרפסת תקבע את סוג המרפסת ותשפיע רבות על מחיר הקמת המרפסת בבית.

חומרי גלם

מרפסת תלויה מצריכה שימוש בחומרי גלם העומדים בתקנים מחמירים, בניהם ברזל, פלדה, בטון, אלומיניום ועוד. סוג חומרי הגלם מהם עשויה המרפסת ישפיעו על מחירה, ועל איכותה.

שטח

עלויות בנייה, ובניהן מחיר מרפסת תלויה, נקבעים על פי מטר מרובע, כאשר מטבע הדברים מרפסת ששטחה גדול יותר- תעלה יותר ממרפסת בהיקף שטח קטן יותר.

תשתיות

המרפסת היא חלק מהבית, ולצורך הפקת המיטב וההנאה המלאה ממנה, ניתן לחבר אותה לתשתיות המבנה, בניהן תשתיות חשמל, תשתיות מים, צנרת וניקוז. יש מי שיבחר להרחיב ולחבר את המרפסת גם לתשתיות גז, לצורך חיבור מנגל או חימום בגז. מחיר המרפסת הסופי יהיה תלוי גם בתשתיות הנדרשות ובמורכבויות ההקמה והחיבור שלהן.

כמות מרפסות במבנה

בניסיון לחשב ולענות על השאלה כמה עולה מרפסת תלויה, יש להביא בחשבון גם את כמות המרפסות הנבנות בבניין במעמד הפרויקט. אמנם על פי חוק ניתן לבנות מרפסת תלויה לדירה ללא תלות בבניית מרפסות אצל השכנים (בכפוף להיתר הרשות המקומית), אולם גיוס השכנים ובנייה של מספר רב יותר של מרפסות, יסייע בהוזלת עלויות הבינוי, ביחס לבניית מרפסת תלויה יחידה.

מעקה

כחלק מן האלמנטים המשמשים לעיצוב המרפסת ולבטיחות, המרפסת תכלול תיחום באמצעות מעקה. סוג המעקה, העובי והחומר ממנו הוא עשוי עשויים להשתנות, לספק עיצובים וסגנונות שונים, הבדלי איכות ועמידות והבדלים גם במחיר.

חיפוי רצפה

חיפוי הרצפה, הריצוף, מעניק למרפסת מראה אלגנטי וחדיש, מספק איטום והגנה על תשתיות ושלד המרפסת, ויוצר משטח אחיד להנחת ריהוט מרפסת ולבילוי. ניתן לבחור ממספר רב של סוגי ריצוף וחיפויים, בניהם ריצוף פולימרי, ריצוף אבן וגרניט, דק עץ ואפשרויות נוספות, בהתאם להעדפה העיצובית ולתקציב האישי.

סגירת מרפסת

מרפסות נבנות בעיקרן כמרפסות פתוחות, אולם רבים בוחרים לנצל את השטח החיצוני לאורך כל ימות השנה באמצעות סגירה קבועה או סגירה מודולרית, תריסים חשמליים, סגירת חורף ביריעות, פוליקרבונט וסנטף ופתרונות הצללה נוספים. הבחירה במרפסת סגורה ובהוספת אלמנטים יהוו אף הם גורם מכריע בתכנון מרפסת סגורה מחיר ואופן היישום.

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים במרפסת?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

חוק המרפסות

בעת תכנון של מרפסת תלויה רבים מחפשים אחר משמעותו של חוק המרפסות והשפעתו על ההליך, ומבקשים לדעת האם חוק זה פוטר אותם מן הצורך בקבלת היתר בניה למרפסת.
חוק המרפסות הוא תיקון לחוק התכנון והבנייה בישראל, שנולד בשנת 2014, במטרה להקל על הבירוקרטיה הכרוכה בתוספות בניה, בדגש על הוספת מרפסת, סגירת מרפסת והקמת פרגולות. בעוד שבתחום הפרגולות מעניק חוק המרפסות פטור מן הצורך בהיתר בנסיבות מסוימות, בכל הנוגע להקמת מרפסת תלויה החוק אינו פוטר את בעל הדירה מן הצורך בהיתר, אולם קובע נסיבות מקלות ומעודד את הרשויות למתן היתרים בהתאם לעמידה בתקני הבניה.

עלויות נוספות שחשוב לזכור

מלבד העלות הישירה של המרפסת על מאפייניה, למחירה של מרפסת תלויה עשויות להתווסף עלויות דוגמת:

  • עלות הוצאת היתראישור מרפסת תלויה מצריך תכנית אדריכלית והנדסית, עלויות תכנית מדידה באמצעות מודד מוסמך, אגרות הרשות המקומית.
  • עלות פינוי פסולת– עבודות בניה כרוכות ביצירת פסולת בניה, אותה נדרש לפנות בבטיחות ועל פי חוק לאתרים מורשים בלבד. עלויות הפינוי עשויות להיות חלק מעלויות הבניה הכוללות, או להגיע בתמחור נפרד, בהתאם לגורם המבצע.
  • עלויות קבועות– תוספת ארנונה- תשלומי הארנונה הדו חודשיים המשולמים לרשות המקומית נקבעים על פי מטר מרובע המשויך לדירה. תוספת מרפסת תלויה מגדילה את השטח המשויך לנכס ועשויה להגדיל גם את תשלומי הארנונה הקבועים. חשוב לדעת כי תחשיבי הארנונה משתנים בין רשות מקומית לאחרת, וישנן רשויות הנוהגות להתייחס למרפסת כאל שטח חיצוני שאינו מחויב באגרת ארנונה. מומלץ לברר את אופן תחשיב הארנונה אל מול הרשות המקומית כבר בשלבי התכנון ולהביא בחשבון את העלויות הצפויות.