מדרגות מרחפות

בניית מדרגות תלויות / צפות

מדרגות מרחפות - המדרגות המובילות בתכנון הבית ועיצוב פנים

מדרגות מרחפות הן שילוב בין פתרון פונקציונלי בבתים פרטיים בהם החללים מחולקים לקומות והפרשי גבהים, לבין אלמנט בעל נוכחות אשר מעצים את העיצוב המודרני ומעניק דומיננטיות ומוקד אשר מושך את העין, בלב הבית. מדרגות מרחפות קרויות גם מדרגות צפות, והן מהוות בחירה מובילה עבור אדריכלים ומעצבי פנים החותרים לחלל בעיצוב מינימליסטי, אלגנטי ונקי.

 
מדרגות מרחפות משדרות תחושה של פתיחות וקלילות חזותית, משתלבות בצורה מדויקת בחללים קטנים ובחללים עמוסים, ומהוות בסיס תכנוני ופונקציונלי למגוון עיצובים באמצעות בחירת חומר, גוון וטקסטורות ייחודיות. יותר. יתר על כן, למדרגות צפות יש את הרבגוניות כדי להשלים סגנונות עיצוב שונים, כגון עכשווי, תעשייתי וסקנדינבי.

מדרגות מעוצבות בסגנון מרחפות

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים במדרגות מרחפות?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

הזמנת מדרגות מרחפות מחברת קרן יזמות כל היתרונות

חברת קרן יזמות היא חברה מובילה בישראל בניהול פרויקטים ובניה מתקדמת, אשר מעמידה לרשות לקוחותיה צוות מקצועי המורכב ממומחים בתחומי הבניה, ההנדסה והאדריכלות, עיצוב פנים ועיצוב ותכנון של חללים עסקיים ותעשייתיים.

קרן יזמות מתכננת ומבצעת תוספות מדרגות למבנים, במגוון עיצובים, תוך התאמה מלאה לתשתית ולקונסטרוקציה, מיצוי נכון של מקום ויצירת זרימת תנועה טבעית בחלל, בבטיחות מלאה.

ליווי וניהול הפרויקט

ליווי וניהול הפרויקט באמצעות מנהל פרויקטים מקצועי

כל בעלי המקצוע והמומחים, החל ממהנדס, קונסטרוקטור וצוותי מתקינים ועבודת שטח, תחת קורת גג אחת.

היתרים ורשיונות

טיפול בהיתרים ובהליכים בירוקרטיים אל מול הרשויות והגופים הרלוונטיים.

מחוייבים לזמנים

עמידה בהתחייבויות, ביעדים ובלוחות זמנים.

סוגי חיפויים למדרגות צפות

מדרגות מרחפות הן השם הכולל למבנה מדרגות מעוצבות, אשר מבוסס על אשליה אופטית והדמיה של יחידות מדרגה אשר מנותקות זו מזו, וממוקמות זו מעל זו בהפרשי גובה קטנים ללא חיבור פיזי גלוי. המדרגות נשענות על מחברים סמויים בניהן לבין הטקסטורה של המבנה, ויוצרות אשליה שהן עומדות בפני עצמן וללא תמיכה חיצונית.

בבחירה של מדרגות מעוצבות ניתן לבחור מדרגות צפות כתצורה מינימליסטית בחלל, כאשר היישום יהיה באמצעות מגוון חומרים אפשריים. בין החומרים המובילים בעיצוב מדרגות מרחפות ומדרגות פנים בכלל:

מדרגות מרחפות
מדרגות פנים מרחפות

עץ אלון – עץ האלון הוא סוג עץ קשה, בעל צבע בהיר ואפרפר וסיבים עמוקים, אשר יוצרים טקסטורה טבעית וייחודית ומראה גס, שמתחברים היטב ויוצרים חלל במראה חמים, ביתי, כפרי ויוקרתי.
מדרגות עץ אלון צפות כוללות ציפוי חיצוני להגנה עליהן משריטות ומפגיעה אסתטית, חזקות ויציבות, ומספקות עמידות לאורך שנים ארוכות.


עץ גושני – המונח עץ גושני אינו מתייחס אל זן העץ, כי אם על התהליך שעובר העץ בדרכו להפוך לקורות מדרגות צפות, או ליישום תעשייתי אחר. עץ גושני הוא עץ מלא בעיבוד מינימלי, אשר הקורות נחתכות מן הגזע בחיתוך מדויק ובגימור חלק, תוך שימור המראה הטבעי של העץ. מדרגות עץ גושני הן מדרגות עץ מלא וטבעי, מעצים דוגמת עץ טיק, עץ מייפל, עץ אגוז וסוגי עצים נוספים, בעלי נוכחות ומראה דומיננטי ויוקרתי.

מתכת – מדרגות צפות ממתכת מתבססות על סוגי מתכת שונים בניהם פלדה או אלומיניום, ויכולות לשמש ליישום מלא שי קורות מדרגות בעצוב מתועש, מוברש, מגורען וטקסטורות ייחודיות נוספות, למראה עכשווי ועמידות מעולה, או לחילופין להוות בסיס לחיפוי חיצוני של הקורות באמצעות שיש, אבן, עץ ואלמנטים נוספים. מדרגות מתכת מתאימות במיוחד ליישומי חוץ, לגינה ולסביבה החיצונית של הבית.

שאלות נפוצות

מדרגות צפות הן סוג ייחודי ומסוגנן של גרם מדרגות שנראה כי הוא "צף" באוויר. בניגוד לגרמי מדרגות מסורתיים, למדרגות צפות אין מבני תמיכה גלויים לעין כגון הגבהה או מיתרים, מה שמקנה להן מראה מינימליסטי ומתחבר לסגנונות עיצוב מודרניים.
מדרגות צפות מתייחס לתצורה ולשיטת התקנה, וניתן לבחור ולהתאים את החומר ממנו עשויות המדרגות בהתאם לשיקולי עיצוב, עמידות ועלות.
בעת הבחירה במדרגות אלו, קיימת חשיבות רבה לתכנון הנדסי מקצועי שיבטיח פונקציונליות ונוחות שימוש, לצד בטיחות ועמידות.

מדרגות תלויות ניתנות ליישום באמצעות מגוון חומרים. ניתן ליצור את בסיס המדרגה מתשתית מתכת ועליה לחבר את משטח המדרגה מן החומר הרצוי. בין החומרים המובילים בתכנון ויישום של מדרגות תלויות: אלומיניום, פלדה, עץ אלון ועצים נוספים בעיבוד גושני, שיש ואבן. ניתן ליצור חיפוי אלגנטי למדרגות הצפות גם באמצעות זכוכית עבה ועמידה, המגבירה את אלמנט השקיפות והריחוף.
אחד החומרים הפופולריים למדרגות צפות הוא עץ אלון, הידוע ביופיו הטבעי ובעמידותו.

התקנת מדרגות צפות דורשת תכנון אדריכלי-הנדסי, הבנה במרחב החלל ובזרימת התנועה, הקונסטרוקציה והבטיחות. ההתקנה מתבססת על מדידות מדויקות הכוללות את הגובה בין המפלסים, וקביעת אורך, רוחב, עובי ועומק של הקורות בהתאם.
המדרגות עצמן מיוצרות במפעלים ייחודיים ברמת גימור גבוהה ומותקנות בבית בהתקנה מקצועית הכוללת סוגרים וחיבורים בעלי עוצמה מכנית וחוזק, שיהיו בעלי מסוגלות לאחיזה איתנה של יחידות המדרגה לרבות העומס הצפוי עליה לאורך שנים רבות. המחברים ייושמו בחיבור סמוי מן העין, אל אלמנטים שהוחדרו לתשתית המבנה ולקיר התומך באמצעות קידוח מדויק.

מדרגות מרחפות מיועדות לספק בטיחות שאינה נופלת מסוגים אחרים של מדרגות, וזאת בתנאי שהן מתוכננות ומיושמות בידיים מקצועיות, בליווי מהנדס בניה ועל ידי מתקינים מקצועיים ומורשים, תוך עמידה בתקן הנדרש במסגרת חוק תכנון ובינוי.

קירות תומך נועד לספק תמיכה רוחבית ולאפשר החדרה של מחברים סמויים לצורך התקנת מדרגות מרחפות, והוא נדרש לצורך יישום הסוג הזה של מדרגות פנים מעוצבות.
במקרים מסוימים ייתכנו פתרונות נוספים בהתאם לבסיס הקונסטרוקציה ולאלמנטים נוספים, ומומלץ להיוועץ במהנדס בניה מורשה בתכנון תצורת ומבנה המדרגות בבית.

עלותם של מדרגות בבית מכל סוג, לרבות מדרגות מרחפות, תלויה במספר גורמים, בניהם: גובה בין מפלסים, מידות המדרגות, הקונסטרוקציה ושיטת ההתקנה, בסיס המדרגות והחומרים הנבחרים ליישום ולעיצוב ועוד.

מתעניינים במדרגות פנים או חוץ?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: