קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

בניית מדרגות מעוצבות

 מדרגות פנים וחוץ מעוצבות בהתאמה אישית

ייצור והתקנת מדרגות מעוצבות

המגמה האדריכלית כיום הינה שימוש במדרגות כאלמנט עיצובי בולט ולא רק כמבנה פונקציונלי לשימוש טכני בלבד. כך משולבים גרמי מדרגות בקונספט העיצובי השולט בחלל פנימי של מבנים כמו גם בחזיתם החיצונית.

אנחנו בקרן יזמות נכונים ליצור מדרגות שישמשו אתכם בצורה הנוחה ביותר ויגשימו עבורכם את חלום החלל האולטימטיבי. בנייה איכותית, אנשי מקצוע מהשורה הראשונה והקשבה מלאה לרצונות הלקוח הם אלו המרכיבים מדרגה אחר מדרגה את יצירות הקונסטרוקציה תוצרת החברה.

קרן יזמות הינה חברת קבלן העוסקת בפיתוח וקידום פרויקטים של בנייה וחיזוק מבנים. החברה מתמחה בעיצוב ובניית קונסטרוקציות מתכת של מדרגות פנים וחוץ כולל עיצוב מדרגות בהתאמה אישית.

קרן יזמות אמונה על שירות מקצועי וליווי אישי של הלקוח לכל אורך תהליך הבנייה משלב התכנון, עבור דרך קבלת היתרי הבנייה וכלה בגימור מושלם עד הפרט הקטן.

לקוחות קרן יזמות נהנים ממחירים אטרקטיביים, ייעוץ משתלם ובנייה א' א' פרי מיטב אנשי המקצוע בתחום.

מדרגות חוץ מעוצבות

הקטלוג

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים במדרגות פנים או חוץ?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

תהליך בניית מדרגות פנים וחוץ

בניית מדרגות מעוצבות לפנים או חוץ היא תהליך הכולל בדיקת תנאי השטח ונתוני החלל, יצירת תוכנית בניה ותוכנית אדריכלית מדויקת על ידי אדריכל וקונסטרוקטור, קבלת היתרי בנייה ועבודת בניה מעשית.

יש להפריד בין מדרגות הנבנות כתוספת לבית העשויות מתכת ומורכבות במסגרייה כשבשטח הן מחוברות באמצעות ריתוך וברגים, לבין מדרגות בטון הנבנות כבר בשלב יציקת המבנה והן חלק ממנו לפי התוכנית האדריכלית.

את בסיס מדרגות המתכת או הבטון ניתן לחפות במגוון סוגי חומרים. כגון: זכוכית, עץ, שיש ועוד או להשאירן בסגנון טרנדי חשוף.

התקנת פנלים

כדי למנוע ולהגן על הקיר מהמפגש עם המדרגות ומהלכלוך הנוצר בשל כך, אנו מתקינים פנלים במגוון צורות שישמרו על הכתלים מכתמים וסימנים שונים.

אנו מקפידים על עבודה דייקנית ביותר כחלק מתהליך בניית מדרגות מושלם.

שיטות בנייה

בניית גרמי מדרגות נעשית בשתי שיטות עיקריות: מדרגות רתומות – מדרגות המחוברות לדופן הקיר במהלך הבנייה על גבי זיזים בולטים או לחילופין השיטה השניה:

מדרגות המונחות בתום הבנייה על משטחים משופעים שהורכבו בעת בניית השלד.

גובה העלויות

עלות בניית מדרגות תלויה במספר פרמטרים. ביניהם: סוג החומר, צורת הבנייה, מספר המדרגות, נוחות הגישה, צורת המדרגות ועוד.

יצרנים ומשווקי מדרגות מחשבים עלויות כאשר ישנם הבדלים במחיר מדרגה מלבנית ישרה, מדרגה עגולה ומדרגה משולשת או טרפזית.

סוגי עיצובים במדרגות

מדרגות מרחפות

מדרגות מרחפות מיועדות ליצור מראה מינימליסטי של החלל, ונותנות מענה לבעיות של פונקציונליות ומקום. מדרגות מרחפות אינן נתמכות על ידי בסיס חיצוני, ומותקנות בשיטות ייחודית באמצעות חיבורים נסתרים לקונסטרוקציה ולקיר. קורות המדרגות עצמן מנותקות זו מזו ויוצרות אשליה של מדרגות צפות באוויר.

מדרגות ברזל

מדרגות ברזל היו מוכרות בעבר כמדרגות תעשייתיות ופתרון פונקציונלי לחללי חוץ, אולם תפיסות עיצוביות חדשות הכניסו את הברזל אל תוך הבית, ויצרו באמצעותו מגוון עיצובים מודרניים הנשענים על מראה טבעי, מתועש ומחובר לאלמנטים הטבעיים המקוריים של החומר הגולמי. מדרגות ברזל מגיעות במספר גוונים, בטקסטורה מגורענת ובצביעה ייחודית ועמידה, מתאימות ליצירת עיצובים מורכבים ומספקות חוזק ועמידות ארוכת שנים.

מדרגות ברזל לגינה

את המראה העיצובי המתועש והטבעי, החוזק המכני והטקסטורה הייחודית שמספקות מדרגות ברזל, ניתן לראות לא אחת בחללי חוץ, ביישום של מדרגות לגינה המובילות אל הבית או החוצה ממנו, או מובילות אל מתחם הגג או כל משטח אחר המצוי בהפרשי גובה עם מתחם הכניסה או הגינה.
בבחירת מדרגות ברזל לגינה חשוב להביא בחשבון את סוג הברזל ועמידותו בתנאי חוץ, כמו גם יישום של ציפוי צבע או לכה חיצוני להגנה מפני רטיבות והתפתחות קורוזיה, וחומר למניעת החלקה.

מדרגות פלדה

פלדה היא סגסוגת ברזל אשר לרוב משולבת עם חומרים נוספים, דוגמת: מגנזיום, כרום, ניקל ואחרים, מה שיוצר חומר בעל גמישות גבוהה לעבודה, חוזק מכני יוצא דופן, ועמידות גבוהה מפני עומסים ומשקעים. מדרגות פלדה לרוב יהוו בסיס לחומר אחר, דוגמת עץ או זכוכית, מה שמאפשר חיבור בין מדרגות חזקות ועמידות במיוחד, לאפשרויות עיצוב פתוחות באמצעות כל חומר ובכל סגנון עיצובי.

מדרגות חוץ לבית פרטי

מדרגות חוץ מובילות אל הבית, או אל מרחבים פונקציונליים אחרים של הבית דוגמת עליית גג, יחידת דיור וכדומה. תכנון מדרגות חוץ מצריך התאמה לתנאי חוץ, לחשיפה ממושכת לחום ולקרינה, לרטיבות, משקעים ועומסי רוח. מדרגות חוץ לרוב מבוססות על אבן או ברזל, וכוללות חיפוי חיצוני מתאים לעיצוב ויצירת מראה הרמוני גם לחלקו החיצוני של הבית.

מדרגות לולייניות

מדרגות לולייניות או בשמן הנוסף מדרגות ספירלה מהוות חיסכון בשטח ויוצרות מראה עיצובי מרשים ובלתי שגרתי. מדרגות אלו בנויות בצורה סיבובית ולרוב נתמכות בעמוד אמצעי אולם ניתן לבנות מדרגות מסוג זה גם ללא כל עמוד.

ניתן לשלב במדרגות ספירלה מגוון חומרים ולעצבן באופן שיהפוך אותן למוקד מעוצב במרכז הבית או כאלמנט צדדי שמוסיף אלמנט משמעותי אך אינו בולט בחלל.

ליצירת מראה מאוורר ומעניין בחלל ניתן להשתמש בסגנון עיצוב של מדרגות קלות, מרחפות או צפות. מדרגות קלות מאופיינות במדרכים ביניהן חסר המשטח האופקי ובין מדרגה למדרגה יש חלל.

ליצירת מדרגות אלו משתמשים בשלד או בעמוד מרכזי אליו מחוברים מדרכי המדרגות באמצעות ברגים.
מדרגות אלו נבנות באמצעות קונסטרוקציה של מתכת ולא כיציקת בטון. מדרגות קלות הן אופציה רווחת בבניית מדרגות לולייניות או ספירליות.

לא חייבים לבנות: חיפוי מדרגות

כיום, ניתן ליצור מראה חדש ועכשווי גם מבלי לשבור את המדרגות הקיימות ולהחליפן באחרות.

אנחנו בקרן יזמות מציעים עבודות חיפוי איכותיות לגרמי המדרגות שלכם המשדרגות את המראה העכשווי לאין ערוך ומנגד נעשות במחיר נמוך ביותר ביחס לבניית מדרגות מאפס.

החומרים הנפוצים ביותר בחיפוי מדרגות בחללי פנים הינם גרניט פורצלן ופרקט.

איך לבחור בסגנון בנייה אופטימלי ובחיפוי הרצוי למדרגות?

בקבלת ההחלטה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום כמו אדריכל ומעצב פנים שיחקרו את שטח החלל ויתאימו את מבנה המדרגות וסגנון העיצוב כך שישוו לחלל מראה ייחודי ומרשים ובנוסף לא יקטינו אותו ויגבילו את השטח הפנוי באופן מוגזם.

אנו בקרן יזמות נדאג לכך שהמדרגות יגשימו את תוכנית מעצב הפנים וישקפו אותה בכך שיהוו מודל לפונקציונליות, שימושיות, נוחות ויופי.

טיפים לקראת תכנון: מדרגות מעוצבות

  1. גודל וחלל – מדרגות מטבע הדברים תופסות מקום בחלל, וחשוב ליצור התאמה בין גודל החלל, תצורתו ומאפייניו, למיקום המדרגות ולמבנה, במטרה ליצור תכנון ומיצוי אופטימלי של מקום וחלל.
  2. פונקציונליות – מדרגות פנים מעוצבות מיועדות לספק מענה פונקציונלי לפני הכל, יש להביא בחשבון את השימוש בהם, צרכים ייחודיים של משתמשים, התאמה לבית בהתאם למבנה המשפחה (ילדים קטנים, הורים מבוגרים).
  3. בטיחות – מדרגות מעוצבות ומרהיבות אינן חלופה לבטיחות מלאה, תכנון הנדסי המביא בחשבון קונסטרוקציה, עומסים, חיבורים ואלמנטים נוספים, תוך עמידה בדרישות התקן הישראלי למדרגות פנים.
  4. בחירת החומר – בחירת החומר ליישום של מדרגות פנים מעוצבות נוגעת הן באיכות והן בנראות. החומר יהווה את ליבת המדרגות ויענה על צרכי החוזק המכני, העמידות, צרכי התחזוקה וסוגיות נוספות.
  5. עיצוב ונראות – מדרגות פנים מעוצבות ניתן להשיג באמצעות תצורה ייחודית, עיצוב מינימליסטי ואשליה של מדרגות מרחפות, עיצוב כפרי באמצעות מדרגות עץ במראה טבעי, עיצוב אלגנטי באמצעות מדרגות שיש ועיצובים רבעים נוספים. בשונה מפרטי ריהוט, מדרגות פנים אינן מוצר קצר מועד, וחשוב לבחור בעיצוב מתאים ובעל נוכחות מחד גיסא, אולם להביא בחשבון שינויים עתידיים בעיצוב הבית מאידך גיסא.
  6. תקן מדרגות – חוק התכנון והבניה קובע תקן מחמיר ליישום של מדרגות פנים ומדרגות חוץ למבנה, כאשר התקן עוסק בהגדרת גובה ורוחב מינימליים, חומרים מורשים, עומס וחיבורים לקונסטרוקציה, ועוד. מטרת התקן היא לספק תנאי בטיחות ועמידות ולהבטיח שימוש במדרגות על פי הצורך ולמטרה לשמן יועדו, ומתוך הבנה כי צרכן הקצה אינו מביא את הכלים לבקרה ולאיתור כשלים בהליכי הבניה. כל תהליך של בניה או שיפוץ הכוללים תוספת מדרגות לבית מחייבים עבודה עם ספק/מתקין מורשה המספק עמידה בתנאי התקן.

חברת קרן יזמות היא חברה וותיקה לניהול פרויקטים ובניה מתקדמת, המבצעת תוספות בניה, הוספת מרפסות, חיזוק מבנים ותכנון ויישום של מדרגות מעוצבות, בליווי מהנדסי בנייה ואדריכלים ותחת היתרי בניה ופיקוח, ועמידה בכלל תקנות הבניה המחמירות. חברת קרן יזמות מתקינה גרמי מדרגות מרחפות, מדרגות לולייניות וסוגי מדרגות נוספים, במגוון עיצובים מרהיבים ומשתנים בהתאמה לכל מרחב ולכל לקוח, ובאיכות שאין שניה לה.

מתעניינים במדרגות פנים או חוץ?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם: