קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

חיזוק מבנים

ייצור והתקנת חיזוקי פלדה

קונסטרוקציות לחיזוק מבנים

פעילות לחיזוק מבנים ישנים בישראל צוברת תאוצה. חיזוק המבנים נועד כדי לשדרג תשתית וקונסטרוקציה מבנית כך שיוכלו לעמוד תחת עומסים גבוהים.

הצורך קם ועולה מהשטח: לקויות בנייה שלא טופלו, שחיקת אדמה, איכות עבודה או איכות חומר ירודים וכן היחלשות המבנה והדרדרות כתוצאה מהזנחה של שנים.

מבנים שקמו לפני שנת 1980 נדרשים במיוחד לפעולות חיזוק כיוון שנבנו שלא על פי התקנים הקבועים בחוק לעמידות בפני רעידות אדמה בעוצמה גבוהה.

חובת חיזוק המבנים

מבנים שונים עלולים להוות סכנה לדייריהם מפאת יסודות שנשחקו, ביצוע בניית המבנה באופן לקוי או הזדקנות המבנה. במקרים אלו הנזק העלול להיגרם מהתמוטטות הבניין או חלקים ממנו עלול לסכן את יושבי הבניין כמו גם את סביבתם לכן פעולת חיזוק מבנים עשויה להיות פעולה קריטית מצילת חיים!

חיזוק מבנים ישנים נעשה בשיטות ובאופנים שונים כאשר עקרון הבנייה נבחר על פי סוג הפרויקט והיקף העבודה. חיזוק מבנים באופן מקצועי יהפוך את הבניין לבטיחותי ויציב גם בפני סוגים שונים של רעידות אדמה המתרחשות אחת לתקופה באזורנו.

רלסים ברזל הקמת קומה בבית פרטי

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בחיזוק מבנה?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

השיטות לחיזוק מבנים

שיטות נוספות המוכרות בעולם יזמות הבניה כיעילות בחיזוק מבנים הינן: איטום של חריצים וסדקים בקירות הבניין, הוספה של מסגרות פלדה או בטון, תוספת קירות הקשחה בחדרי מדרגות ופירי מעליות, איטום מרתפים וגגות וכן החלפת ברזלים חלודים בחדשים.

בהתאם למגמת התחדשות העולמית, גם ענף הבנייה התפתח משמעותית
וכיום אנו מציעים מגוון נוסף של שיטות מודרניות לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה והחלשות מבנית:

עיבוי עמודי הבניין

עמודי התמך של הבניין מהווים תמיכה משמעותית למבנה. באמצעות עיבוי העמודים הקיימים נמנעים שחיקה, בלאי ונזקים שונים וכן העמודים מסוגלים לשאת עומסים כבדים ללא חשש להתמוטטות.

פרופילי פלדה

כיום, דרך החיזוק המשומשת ביותר היא באמצעות הוספת פרופילי פלדה למבנה. את הפרופילים מתקינים בסמוך לנקודת החולשה של הבטון וכך נוצרת שכבת הגנה המציעה חיזוק משמעותי למבנה. 

תהליך חיזוק מבנים

כחלק מתהליך מקצועי אנחנו בקרן יזמות מתחילים כל פרויקט חיזוק מבנים בבדיקה יסודית של מהנדס מוסמך.
בדיקה מבנית כוללת בחינה של השלד ויסודות המבנה לאבחון מצב המבנה במועד זמן הבדיקה.

כחלק מהבדיקה עשוי המהנדס ליישם שורת בדיקות כגון: בדיקה סונית ובדיקה אולטרה סונית, אולטרסאונד לקירות המבנה וכן בדיקה תרמית. בסוף תהליך ביצוע הבדיקות יפיק המהנדס דו"ח המפרט את חלקי המבנה הזקוקים לחיזוק.

בהתאם לדו"ח אנו נגבש תוכנית חיזוק מבנה. כאשר לדיירים ניתנת האופציה להחליט האם הם מעוניינים במסגרת הפרויקט להוסיף אלמנטים של שיפור, שיפוץ ואסתטיקה.

תוכנית החיזוק תורחב לכדי תוכנית אדריכלית עליה תתבסס בקשת היתר הבנייה מהוועדה המקומית.

בשלב זה אנו נגייס אנשי מקצוע וקבלני משנה להשלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר. משך זמן העבודה: בין מספר שבועות למספר חודשים בהתאם להיקף הפרויקט.

חיזוק תקרה באמצעות רלסים

איך לזהות מבנה הזקוק לחיזוק?

כדי שלא להגיע למצב בו המבנה שלכם מוגדר כמבנה לא יציב באמצעות צו מבנה מסוכן חשוב לשים לב לסימנים מקדימים העשויים להצביע על מבנה הזקוק לחיזוק.

להלן סממנים מובהקים לחולשה מבנית:

• סדקים עמוקים החודרים את שכבת הטיח המכסה את החלק החיצוני במבנה ומגיעים עד לקירות הבטון.
• התנתקות אריחי חיפוי.
• הופעה של פגמי בטון או ברזל חשוף בחזית הבניין.
• מרצפות בלתי יציבות בהיקף משמעותי שאינו מצביע על לקות מקומית בלבד.

חשוב לתת תשומת לב לכל תופעה חריגה המתגלה במבנה כדי למנוע סכנה. ייתכן ויידרש חיזוק מקומי פשוט במידה והליקויים יטופלו במהירות אולם במקרים בהם בעיות הבנייה עמוקות יותר יידרש חיזוק יסודי של המבנה לתועלת הדיירים והסביבה.