קרן יזמות - בניית מדרגות מעוצבות, מרפסות תלויות, בריכות פיברגלס
052-520-5163

היתרי בניה ורישוי

הוצאת היתרי בנייה לרישוי מבנים ותוספות בנייה

קרן יזמות - אתכם לאורך תהליך הרישוי

בניית יחידות דיור לזוגות צעירים, חיזוק מבנים, תמ"א 38, תהליכי פינוי בינוי – כל פרויקט בנייה זקוק לרישוי בנייה כך שיתבצע באופן חוקי.

תהליכי הרישוי מלווים את הבנייה משלב התכנון ועד לגמר ונעשים מול הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה כאשר לכל יישוב בארץ ועדה מקומית אליה הוא משויך ומולה יש להתנהל.

תהליך הרישוי הוא לרוך תהליך ממושך הכולל 5 שלבים שונים. רוב הפרויקטים נדרשים לכל שלבי הרישוי כדי לקבל היתר בנייה המהווה מסמך אישור לכך שהתכנון עומד בתקנים ותואם לדרישות הוועדה ולתוכניות המאושרות. יש להוציא מן הכלל עבודות בנייה הנדרשות להתאים לדרישות הוועדה המקומית אולם פטורות מהיתר בנייה עליהן חלה רק חובת דיווח.

קרן יזמות הינה חברה לקידום ופיתוח פרויקטים הנדסיים שונים. החברה מתמחה בליווי תהליכי בנייה לאורך כל השלבים עד לקבלת היתר ותעודת גמר. החברה חוסכת בירוקרטיה מתישה ומעניקה שלווה וביטחון ללקוחותיה בכל המהלך. 

שילוב של מקצועיות, יעילות ויחס אישי הוא זה שהופך את קרן יזמות לחברה מובילה בתחום ליווי והוצאת היתרי בנייה בארץ.

פרויקטים אחרונים

+ 0
שנות ניסיון
+ 0
פרויקטים הושלמו
% 0
לקוחות מרוצים

מתעניינים בהיתר בניה?

צרו איתנו קשר!

חייגו: 052-520-5163

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם:

מהם השלבים לקבלת היתר בניה?

בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה קיימים 5 שלבים עד לקבלת תעודת הגמר. הכירו את חמשת התהליכים העיקריים אותם תידרשו לעבור במידה ואתם מעורבים בפרויקטים הקשורים בבנייה:

התקשרות עם עורך הבקשה

מכיוון שרק עורך בקשה מוסמך להגיש בקשות רישוי לוועדות המקומיות לתכנון ובנייה יש להתקשר עם עורך בקשה שעשוי להיות: אדריכל, הנדסאי בניין או הנדסאי אדריכלות וכן מהנדס.

לצורך התהליך יש לבקש את ליוויו של עורך בקשה לקבלת היתר בנייה.

קבלת תיק מידע

קבלת היתרי בנייה מותנית במידע להיתר הכולל הנחיות והוראות לגבי שלבי הרישוי.

הגשת הבקשה היא מתפקידו של עורך הבקשה אותה הוא מגיש לוועדה המקומית באמצעות מערכת "רישוי זמין" שהינה מערכת מקוונת להגשת בקשות מסוג זה.

תכנון

קבלת המידע להיתר מאפשרת גישה לתכנון אדריכלי של המבנה. הבקשה תכלול אישורים שונים ודרישות אותן הוא מציב בפני הבונים.

על עורך הבקשה לבצע את תכנון הבנייה. משך זמן התכנון תלוי בניסיון ובמקצועיות של העורך וכן ברמת המורכבות של הבנייה.

את בקשת תיק המידע יש להגיש לאחר הבנה משותפת של היוזם ועורך הבקשה לגבי אופי המבנה העתידי. לדוגה: חיזוק מבנה ישן בין 3 קומות והוספת ממ"ד בכל קומה בגודל 15 מ"ר.

זמן קבלת תיק מידע הוא עד 30 יום מיום שהבקשה נקלטה במערכת. לפני קליטת בקשת תיק המידע הוועדה תבצע בדיקה שהבקשה אכן כוללת את הפרטים הרלוונטיים: תצלומי המגרש, פרטי המגרש ומפת מדידה עדכנית. זמן מקסימלי לבדיקת הבקשה – 5 ימי עסקים.

המידע תקף לשנתיים מיום שהתקבל.

הגשת בקשה להיתר בנייה מהוועדה המקומית

המערכת המקוונת לרישוי בנייה מאפשרת הגשת בקשה אונליין על ידי עורך הבקשה לאחר גמר התכנון הסופי של המבנה ובצירוף האישורים הנדרשים.

כעת ישנם מספר שלבים עד לאישור הבקשה:

  • לפני קליטת בקשת ההיתר תבצע הוועדה בדיקה ראשונית לתקינות הבקשה ותוודא שהיא כוללת את הבקשה עצמה באופן ברור ומצורפים לה האישורים הנדרשים. בדיקת תנאי הסף מהווה תנאי להמשך בדיקת הבקשה. זמן הבדיקה עד 10 ימי עסקים.
  • בדיקה נוספת תיערך כדי לוודא שהבקשה מאושרת מבחינה תכנונית. בקשה ללא הקלות תיבדק תוך 45 ימי עבודה מיום קליטת הבקשה ואילו בקשה עם הקלות תיבדק תוך 90 ימי עבודה מיום בו הבקשה נקלטה.
  • בדיקה שלישית תוודא כי הבקשה עומדת בדרישות הבטיחות לפי התכנון שהוגש. לאחר שכל מסמכי התכנון ודרישות התכנון הובאו לפני הוועדה המקומית על ידי עורך הבקשה זמן הבדיקה הינו עד 30 ימי עסקים.
  • בשלב זה אם הכל התנהל כמתוכנן עד עתה הוועדה המקומית תשלח דרישות תשלום של אגרות בנייה, השבחות והיטלים. ניתן לשלם תוך 10 ימים ולקבל היתר בנייה תוך 5 ימי עסקים.

בקשת אישור תחילת עבודות

לאחר קבלת ההיתר המיוחל נותר רק לבקש מהוועדה המקומית אישור תחילת עבודות לצורך מהלך הבנייה. לשם כך יש להשלים מינויים, דרישות והצהרות כמו: מינוי קבלן.

זמן קבלת האישור עד 5 ימי עסקים.

היכון הכן, צא!

כעת לאחר שהיתר הבנייה בידיכם כולל כל האישורים הנדרשים תוכלו לצאת לדרך.

תהליך הבנייה יפוקח על ידי הוועדה לתכנון ובנייה ובסופו במידה והביצוע הוכתר כתקין על פי היתר הבנייה ובהתאם לדרישות הבטיחות – תקבלו תעודת גמר מטעם הוועדה. יישוב טוב!